האם יתכן שארצות הברית וישראל מרמות את העולם בקשר לאירן?

אני לא מומחה לביטחון, דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים ולכן אני לא כותב על הנושאים האלה כמעט. המקום היחיד בו אני כותב על נושאי ביטחון הוא בהקשרים הכלכליים. הקוראים מכירים את הדעה שלי שמאחורי מדיניות הביטחון של ישראל יש אינטרסים כלכליים עצומים ושמערכת הביטחון בישראל עסוקה בלהגדיל ולשמור על תקציבה ועל האינטרסים של  חבריה – לא פחות ממה שהיא עסוקה בביטחון המדינה.

אחת השאלות המעניינות בהקשר הזה היא על מה בדיוק נשרפו 10-15 מיליארד שקלים בעשור האחרון ב״היערכות לאירן״. לפני כשנה  חשפתי פרוטוקול מדהים של שיחה אישית של אהוד ברק וגבי אשכנזי (בתקופה שהם עוד דיברו) בה השניים מדברים על החזית האיראנית – ומשלבים בשיחה הזאת גם אמירות על הטקטיקה בה הם רוצים למכור לנתניהו גידול נוסף בתקציב הביטחון.

לפני חודשיים יצא בארצות הברית ספר של היסטוריון ועיתונאי בשם גארת׳ פורטר שטוען שרוב הדברים שהמדיה מוכרת לנו על תוכנית הגרעין האיראנית הם בלוף מוחלט. שלאירן אין שום כוונות צבאיות מאחורי תוכנית הגרעין שלה.

אין לי שום יומרה לקבוע את דרגת המקצועיות והאמינות של גארט פורטר וטענותיו. צפיתי לא מזמן בהרצאה שנתן ואני חושב שזה שווה עיון ודיון. היה נחמד אם היינו מקבלי התייחסות לעניין הזה מאחד מהעיתונאים הישראלים שאמורים להתמצא בנושא הזה. בינתיים העיתונות הישראלית מתעלמת וגם בעיתונות האמריקאית יש מעט איזכורים לספר.

הנה ההרצאה האחרונה שלו. [youtube id="f9A5zvFisMs" mode="normal" align="center"]

אשמח לקבל תגובות לנושא מאנשים שמתמצאים בנושא.

 

 

1 תגובה

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים